400.000 rekreačních domů a apartmánů u Casamunda
Objekty
Vaše dovolená v těch správných rukou
Bezpečná rezervace
Prázdninové domy se zárukou nejnižších cen
Garance nejlepších cen
Vynikající
Vynikající poradenství
Naši zákazníci potvrzují, že budete spokojeni
Vysoká spokojenost zákazníků

Dovolená na plachetnici s rodinou a přáteli

Užijte si dobrodružné plachtění a odpočinek v našich rekreačních domech

Plachtění je nevšední sport, který přináší spoustu jedinečných zážitků. Dovolená na plachetnici poskytuje obrovskou svobodu a volnost, sami se můžete rozhodnout, v jak

é zátoce se vykoupete či do kterého městečka na pobřeží se zastavíte na večeři. Variabilita plachtění patří mezi hlavní benefity, pro které se

lidé vydávají na dovolenou na lodi. Jakmile vás přestane bavit jedna pláž či zátoka, můžete změnit kurz a vydat se objevovat jiná místa. Netlačí vás čas a žádné limity, užíváte si pouze maximální pohodu a klid na moři s vaším partnerem, přáteli či rodinou. Díky plachtění budete objevovat romantická zákoutí a liduprázdné pláže, které jsou dostupné pouze z moře. Tento sport lze dobře kombinovat i s jinými aktivitami. Vypravit se můžete potápět nebo třeba na výlet po ostrovech v Chorvatsku. Dobrodružné povahy si na dovolené na jachtě přijdou opravdu na své.

Ubytování se dá řešit dvěma způsoby. Noci můžete trávit na méně pohodlné jachtě nebo si na noc můžete zajet na pobřeží a pohodlně se vyspat v jednom z našich rekreačních domů či apartmánů. Špatný spánek na lodi by vás další dny mohl nepříjemně omezit při další plavbě. Rozlámané tělo a únava není tím nejlepším společníkem na vaší dovolené. Stejně tak stísněné podmínky v lodní koupelně jistě rádi vyměníte za prostornou koupelnu v našich apartmánech. Opuštění lodní paluby vám také zaručí krásné procházky na pevnině a poznání místní kultury a tradic. Nakoupit si můžete i čerstvé suroviny na trzích a následně si je ugrilovat. Vaše vhodné ubytování si najdete v našem online katalogu, kde si díky možným filtrům vyberete přesně ten rekreační dům či apartmán, který vám bude odpovídat vašim představám.

Dovolená na plachetnici v Chorvatsku i jinde v Evropě

Každá dovolená na jachtě začíná hledáním správné oblasti a důkladným plánování. Aby se vaše dovolená obešla bez nečekaných a nežádoucích překvapení, je třeba začít organizovat v předstihu. Nejprve je třeba se rozhodnout, v které části sezóny se na moře vydáme. Sezoná plachtění trvá od jara do poloviny podzimu. Většina jachtařů se však vydává na plavby v létě. Další klíčovou roli hraje však i region. Ten vybírejte pečlivě podle toho, jak jste zkušení. Méně zkušeným jachtařům se doporučuje vydat na vodní plochy mimo moře, vyzkoušejte například Slezkou Hartu. Vždy je ale potřeba si udělat kurz plachtění. Po nasbírání zkušeností se můžete vydat do oblastí, které vyžadují větší znalosti. Oblíbené destinace jsou kromě Chorvatska, také Severní a Baltské moře. Pokud již jachtu vlastníte, jistě víte, že si musíte zařídit transport lodi. Po vybrání vhodné destinace je třeba si pečlivě překontrolovat vybavení lodi a zapsat si čísla tísňového volání v dané zemi. Pokud loď nevlastníte nabízí se dvě možnosti, v případě, že máte za sebou kurz plachtění, můžete se na plavbu vydat sami s rodinou a kamarády. Pokud nemáte odvahu vydávat se na moře sami, doporučujeme najmout si kapitána, od kterého se dozvíte spoustu zajímavých informací ze světa plachtění. Ke konci pobytu bude hravě vázat několik druhů námořnických uzlů a budete si připadat jako ostřílení mořští vlci.

V Evropě existuje spousta destinací, které jsou vhodné pro plachtění jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Asi nejpopulárnější je plachtění v Chorvatsku. Vypravit se můžete kolem více než 1000 km pobřeží se spoustou malých ostrovů. Každá část Chorvatska nabízí něco jiného. Na severu Dalmácie můžete při svém plachtění narazit na delfíny, ve střední Dalmácii na vás čekají krásné pláže a mezi Istrií a Kvarnerem do plachet naberete skutečně příznivý vítr. Výbornou destinací pro jachting je i Řecko. K nejpopulárnějším destinacím se řadí Jónské ostrovy, Egejské souostroví či Saronský záliv. Objevte nejpopulárnější ostrov Zakynthos a jeho pláž Navagio, na kterou se lze dostat pouze lodí. Tímto ovšem výčet míst vhodných pro vaši dovolenou na plachetnici nekončí. Můžete objevovat pobřeží Francouzské riviéry, proplouvat kolem tajemných norských Fjordů a nebo poznat East Devon Coast v Anglii. Vždy si však užijete svobodu s větrem v zádech i ve vlasech.

Nahlédněte na naší nabídku ubytování v destinacích, které byste rádi navštívili a dopřejte si odpočinek v krásném apartmánu či rekreačním domě po náročném dni na plachetnici.

↑ nahoru 
Moje CASAMUNDO

Zde si můžete prohlédnout seznam naposledy
prohlížených prázdninových pobytů a ještě mnohem více!